O projekcie Współpraca
Konferencje Mapy
Wizualizacja Informacji Kontakt

Współpraca

Współpracujemy z centrami informatycznymi, centrami informacyjnymi i bibliotekami, archiwami i repozytoriami, pozwalającymi na wykorzystanie i przetestowanie swoich roboczych danych.

Filtrując i łącząc użyteczne informacje, tworzymy nowe struktury bazodanowe, które w ostatecznym stadium poddajemy wizualizacji.

Wszystkich zainteresowanych wymienioną tematyką zapraszamy na nasze seminaria wewnętrzne, które w semestrze zimowym 2015/2016 odbywają się we wtorki w godz. 11:30-13:00 sali 140/139 w Bibliotece Uniwersyteckiej UMK w Toruniu.

O Projekcie

Projekt badawczy NCN 2013/11/B/HS2/03048 pt. "Badanie struktury i dynamiki rozwoju cyfrowych zasobów wiedzy przy pomocy metod wizualizacji" został zakończony dnia 26.02.2018 r.

Konferencje_pl

Konferencje

Na konferencjach krajowych i zagranicznych dążymy do zademonstrowania swoich wyników oraz metod wizualizacji i przetwarzania danych zarówno tekstowych, jak i liczbowych.

Chcemy również zaakcentować znaczenie technologii wizualizacyjnych w rozwoju większości obszarów w humanistyce.

W marcu dn. 23-24 2017 r. organizujemy międzynarodową konferencję pt. "Wizualizacja informacji w humanistyce". Materiały konferencyjne dostępne są pod tym adresem

Mapy nauki

Jednym z najbardziej popularnych dzisiaj sposobów graficznej reprezentacji danych naukometrycznych, bibliograficznych i bibliometrycznych jest mapowanie nauki (Science Mapping).

Za pomocą map można analizować rozwój dziedzin naukowych w w skali krajowej i globalnej, jakie ośrodki badawcze ze sobą współpracują, które są najlepiej i najgorzej finansowane itp.

fot. by The Opte Project, CC BY 2.5, via Wikimedia Commons