Dominik Mirosław Piotrowski

Dominik Mirosław Piotrowski jest informatologiem oraz bibliotekarzem pracującym w Oddziale Informacyjno-Bibliograficzym Biblioteki Uniwersyteckiej w Toruniu. Do zainteresowań badawczych Dominika M. Piotrowskiego należą open source’owe systemy zarządzania treścią, usługi biblioteczne funkcjonujące w modelu chmurowym oraz Otwarta nauka.

Od 2013 roku jest członkiem zarządu Koła Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich przy Bibliotece Uniwersyteckiej w Toruniu, a od u od roku 2017 jego przewodniczącym. W Kole SBP działam aktywnie na polu popularyzacji bibliotek, książki i czytelnictwa oraz promocji wykonywanego zawodu. Jestem także członkiem International Society for Knowledge Organization (ISKO).

Dominik Mirosław Piotrowski prowadzi zajęcia dydaktyczne z takich przedmiotów jak Systemy operacyjne, Programowanie w technologiach internetowych, Tworzenie i zarządzanie serwisem internetowym, Strategie pozycjonowania i optymalizacja serwisów www. Więcej informacji: http://www.cmswbibliotekach.umk.pl/o-autorze/